Site Loader
webinaria z excela

Webinaria z Excela jako doskonała forma nauki

Profesjonalista w pracy, jeżeli jego praca związana jest z pracą na komputerze, powinien posiadać co najmniej podstawową wiedzę o tym programie.

Jednak jeśli składamy CV do nowej pracy i kiedyś już udało się nam pracować w Excelu, wskazujemy że jesteśmy biegli w tym zakresie. O tym jak bardzo jesteśmy biegli można przeczytać w artykule „Po ludzku o Excelu” gdzie pokazujemy jak rozbudowany jest Excel.

Jeżeli zdarza nam się pracować w Excelu lub jeśli Excel jest podstawą naszej pracy, wówczas nie pozostaje nam nic innego jak szkolenie się w tym zakresie.

Szkolenia są kosztowne, zabierają mnóstwo czasu, a poprosić szefa o zafundowanie np.: podstawowego szkolenia podczas gdy w CV wpisaliśmy biegłą znajomość Excela – nieco wstyd.

Webinaria z Excela prowadzone w ramach serwisu profesjonalistawpracy.pl

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw takim oczekiwaniom i przygotowaliśmy pilotażową lekcję w postaci webinarium. Będzie to pierwsza lekcja z zakresu nazywanego przez firmy szkoleniowe „Poziom podstawowy”. W jej trakcie pokazane zostaną podstawowe informacje na temat poruszania się po arkuszu kalkulacyjnym, proste kopiowanie wstawianie i formatowanie, w tym także podstawowe zalety Excela i wykorzystywanie odwołań. Warto tu wskazać, że nie jest to lekcja dla osób, które do Excela siadają po raz pierwszy.

Z mojego doświadczenia wynika, że można znać zaawansowane funkcje Excela, ale bez opanowania podstaw, bardzo łatwo popełniać błędy. Podstawy to także tempo i wydajność pracy.

Wyobraźmy sobie najbardziej banalną rzecz jaką możemy robić w Excelu: wpisywanie danych.

Jeśli jedna czynność (wpisanie jednej danej w jednym rekordzie) zajmuje nam 10 sekund, a jest szansa że można tę pracę zoptymalizować i przyspieszyć do np. 5 sekund to czy nie warto? Dlaczego? Jeżeli nasza praca (8 godzin) polega tylko na wprowadzaniu danych, w taki sposób pracę możemy wykonać w 4 godziny lub w 8 godzin wprowadzić ich dwa razy więcej.

Sprawdźcie ile jest podstawowych i ciekawych funkcjonalności, których nie znaliście lub które można wykonać inaczej lub szybciej.

Kolejne lekcje będą nas zbliżać do poziomu średniozaawansowanego lub zawansowanego.

Więcej o webinariach na portalu profesjonalistawpracy.pl

  • Lekcje będą prowadzone w Excelu 2016.
  • Lekcje będą prowadzone w języku polskim.
  • Pojawi się seria analogicznych lekcji w angielskiej wersji Excel (prowadzonej w języku polskim) dedykowana dla osób pracujących na takiej wersji.
  • W niedługiej przyszłości będziemy chcieli także publikować webinaria dla SQL, MS Access a także innych narzędzi, którymi warto umieć się posługiwać lub przynajmniej znać ich podstawowe funkcje.

Dlaczego wybieramy Webinaria?

  • Jedno szkolenie będzie trwało ok. 45-50 minut, a jego cena będzie wahała się w okolicach kilkunastu złotych. Zauważ, że w przypadku korepetycji z Excela, jedna godzina to koszt między 70 a 100 zł.
  • Kolejne lekcję będą dostosowywane do oczekiwań zgłaszanych w trakcie lekcji lub po jej zakończeniu.
  • Nie musisz wykupić całego kursu i nie musisz brać udziału we wszystkich lekcjach, możesz skorzystać tylko z wybranych. Możesz też w dowolnej chwili przerwać lub wrócić w innym terminie. Tu zaznaczę, że na zakończenie pierwszej lekcji przygotowana zostanie niespodzianka, która powinna zachęcić Was do wzięcia udziału w następnej lekcji. Oczywiście warto skorzystać ze wszystkich lekcji i poszerzać swoje umiejętności w Excelu.
  • Masz możliwość wyboru jednego z kilku dogodnych terminów webinarium.
  • W przypadku jeśli nie zdążysz, zapomnisz, lub zmieni Ci się grafik, lub będziesz chciał przypomnieć coś sobie, twoja lekcja w webinarium nie przeminie. W terminie miesiąca dostępne będzie dla Ciebie nagranie z lekcji, które będziesz mógł obejrzeć w dowolnym momencie.

Zapisz się na webinaria

Zapisać się na webinaria można na stronie https://profesjonalistawpracy.pl wybierając z menu „Szkolenia”–> „Szkolenia naszych specjalistów”–> „Webinaria Excel”

lub klikając link Webinaria Excel.

Na koniec pozostaje mi tylko prośba. Polub naszą stronę i udostępnij ten post swoim znajomym w ulubionych mediach społecznościowych. Może dzięki temu Twoi współpracownicy, podwładni lub Twój szef nauczą się optymalnie wykorzystywać to oprogramowanie. Dzięki temu nie będziesz jedyną osobą, na którą zrzuca się całą pracę😊.

konto Facebook konto Twitter konto Twitter konto Twitter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Mariusz Dziedzic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *